Skip to content

Przyjmowanie prezentów od wnuków – savoir-vivre

Spis treści

Własnoręczne upominki dla Babci i Dziadka to nie tylko rodzaj radości, ale także szacunek dla dawcy. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci przyjmować prezenty na Dzień Babci i Dziadka 2023 z wdziękiem i uprzejmością:

 • Uśmiechnij się i powiedz dziękuję. Uśmiech jest uniwersalnym językiem radości i wdzięczności. Doceń prezent, bez względu na jego wartość. To pokazuje, że doceniasz wysiłki osoby, która ci to przyniosła. Warto skomentować także samo opakowanie oraz kartkę z życzeniami. Czasem są one bardziej wybierane niż sam prezent. Podziękowania można poćwiczyć przed samą uroczystością.
 • Otwórz prezenty na miejscu. Jeśli to możliwe, otwórz prezent w obecności dawcy. Dzięki temu możesz poświęcić chwilę, aby podzielić się z kimś radością. szczerze mówiąc. Jeśli nie jesteś zadowolony z prezentu, nie ukrywaj tego. Powiedz osobie, która Ci to dała, czego nie lubisz. Ale rób to z szacunkiem i uprzejmością. Najlepiej podziękować za prezent, powiedzieć, że jest on trafiony w Twoje upodobania, a następnie zapytać na osobności o dowód zakupu w celu zamiany go na inny towar.
 • Pamiętaj, aby podziękować. Niezależnie od tego, czy prezent jest odpowiedni dla Ciebie, pamiętaj, aby podziękować osobie, która go dała. Możesz napisać kartkę lub wysłać SMS-a lub e-maila z podziękowaniami. Kartka lub SMS będzie odpowiednia w przypadku prezentu, który nie możesz otworzyć na miejscu. Taka sytuacja może się zdarzyć, gdy otrzymasz prezent w miejscu publicznym, a sam upominek jest szczelnie zapakowany w papier lub celofan.
 • Bądź wdzięczny. Pamiętaj, prezenty są aktem dobroci i życzliwości. Podziękuj komuś za to, że cię dał i docenił. Nie ważne, czy doszło do prezentowego dubla lub upominek okazał się nie trafiony. W prezentach nie chodzi o sam podarek, ale o gest dobroci w postaci rzeczy materialnej.

Otrzymywanie prezentów jest ważną częścią relacji. Dzięki tym prostym wskazówkom będziesz w stanie przyjmować prezenty z wdziękiem i uprzejmością. Nawet mało estetyczne, ręcznie robione laurki dla Babci i Dziadka.

1 Comment

 1. admin
  17 stycznia 2023 @ 16:09

  Dziękuję za przytoczenie tak istotnej kwestii. Kiedyś nie miałam pomysłu na prezent i bez zastanowienia kupiłam nie odpowiedni upominek. Od tego momentu korzystam z poniższego zestawienia
  https://top.info.pl/prezenty-dla-babci-i-dziadka/ i jestem przekonana, że wybrałam dobry prezent.

Dodaj komentarz

Popularne wpisy