Skip to content

Lepsza ochrona kupujących dzięki Allegro Protect

Spis treści

Nowa usługa będzie nosiła nazwę Allegro Protect i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zakupów. Firma ma nadzieję, że nowa usługa pomoże kupującym czuć się bardziej komfortowo, gdy kupują przedmioty na stronie, a także powinna pomóc sprzedawcom chronić się przed nieuczciwymi kupującymi. Co by nie mówić, przedstawione zmiany wyglądają niezwykle korzystnie dla użytkowników. Ma być bardziej przejrzysta i łatwiejsza w obsłudze niż jej poprzedniczka, ale jednocześnie zapewni jeszcze lepszą ochronę przed oszustami i wyłudzaczami. Kontakt allegro obejmie praktycznie każdy zakup dokonany na platformie, także ten dokonany poza aukcjami, gdzie oszuści nieustannie próbują wykorzystać niczego niepodejrzewających klientów.

Każdego miesiąca Allegro odwiedza ponad 20 milionów osób. Zarówno wielu konsumentów, jak i problem, z jakim mogą się spotkać. Ktoś może nie wysłać paczki lub umieścić w niej produktu, który niekoniecznie pasuje do opisu produktu. Ktoś może nie być w stanie dostarczyć na czas lub utrudnić sprzedawcom skontaktowanie się. Dlatego tak ważne jest posiadanie odgórnego systemu ratowania ludzi przed stresem. Największy do tej pory serwis e-commerce w Polsce oferuje program ochrony kupujących – gwarantuje kupującym możliwość zgłoszenia problemów w określonym czasie oraz m.in. zwrot pieniędzy, rekompensatę lub ukaranie nieuczciwych sprzedawców. Jak się okazuje, nazwa serwisu została właśnie zmieniona na Allegro Protect. Spokojnie, różnica się nie kończy.

Ponadto konsumenci mogą liczyć na wyższą maksymalną kwotę odszkodowania. Teraz sięga 20 000 zł (wcześniej było to 10 000 zł), co jest znaczącym „wzrostem”. Dodatkowo wydłużono termin zgłaszania konkretnych problemów. Użytkownicy mają 24 miesiące na wykonanie pracy, znacząca zmiana – wcześniej można było to zrobić w „zaledwie” 180 dni. Oczywiście ludzie otrzymują pieniądze do 48 godzin po otrzymaniu pozytywnie rozpatrzonego wniosku, co dla zespołu Allegro. To nie jest kolejna ekskluzywna nowość dla subskrybentów. SMART! – Allegro Protect jest dostępne dla wszystkich kupujących za pośrednictwem portalu. Mówi się więc o sporej wygodzie. Korzystanie z usługi również wydaje się łatwe. Wypełnij krótki formularz i poczekaj chwilę na zwrot pieniędzy. Warto również zauważyć, że zmiana nazwy to także próba ujednolicenia usług świadczonych przez Allegro. Program ochrony kupujących nie jest bezpośrednio powiązany z witryną, chyba że jest regularnie używany.

1 Comment

  1. Adam
    20 września 2022 @ 14:21

    Ja osobiście cieszę się, że Allegro działa w ten sposób. To luksus kupować przez tak bezpieczną platformę. Czuję się bezpieczny wiedząc, że nic nie stracę ani nie zostanę oszukany.

Dodaj komentarz

1 Comment

  1. Adam
    20 września 2022 @ 14:21

    Ja osobiście cieszę się, że Allegro działa w ten sposób. To luksus kupować przez tak bezpieczną platformę. Czuję się bezpieczny wiedząc, że nic nie stracę ani nie zostanę oszukany.

Dodaj komentarz

Popularne wpisy